1. 10. 2018

 

 

Jan Křehlík, lídr kandidátky Zelených!

 

Pro mě velká čest a vyjádření důvěry od kolegů. Děkuji jim za podporu. A je komu, posuďte sami. Bez nároku na úplnost.

 

 

 

 • Mirek Pálka – fotograf, aktivista. Jedno z jeho témat je veřejný prostor. Akce jím pořádané jsou vždy perfektní a dobře vypointované.
 • David Vávra – týmový hráč, má vhled do fungování státní správy i veřejné samosprávy. Mluví za něj jeho články.
 • Zdeňka Dohnálková – zkušená politička, s nezpochybnitelnými výsledky práce. Vyzná se v systému a skoro každého zná.
 • Jan Duda – aktivista, má zkušenosti z kraje, z Evropské unie i nevládních organizací.
 • Tomáš Borek – nové jméno na kandidátce. Špičkový lukostřelec a včelař s velikým kulturním i politickým rozhledem. Každý čtenář ho zná.
 • Pavel Brzobohatý – bývalý zastupitel a předseda komise pro mládež. Zabývá se energetikou, sleduje vývoj kolem plánovaného úložiště jaderného odpadu.
 • Václav Kappel – muž obrovského nasazení, vše má pečlivě promyšleno. Skvěle 8 roků pod přezdívkou Monty vedl brontosauří dětský oddíl 1. BRĎO TIŠNOV GINGO , lektoroval kroužky v Inspiru. Výborný lukostřelec a obětavý organizátor lukostřelby.
 • Hana Ondrušková – inspirativní žena, která žije svou profesí. Životní prostředí i občanskou společnost vidí v globálních souvislostech. Její analýzy bývají často překvapivé, rozhodně však dobře pojmenované.
 • Jindřich Kačer – aktivně se zajímá o veřejné dění.
 • Martina Laušmanová – aktivistka, ráda cestuje. Veselá, otevřená žena, bez předsudků vůči alternativám. Spoluzakladatelka základní školy Zahrada, organizátorka férových snídaní. Výborná jazykářka, angličtinářka.
 • Jiří Blaha – snad jediný člověk, který pečlivě čte většinu dostupných materiálů z rady a zastupitelstva. Docházku na jednání má nejspíš lepší než leckterý zastupitel. Nedostupné si vyhledá a vyžádá. Občas vysmívaný, to už tak lidé podvědomě dělají tomu chytřejšímu, informovanějšímu. Na jeho slova ovšem často dojde. Vzpomínáte na bioplynku?
 • Jitka Srbová – učitelka, veselá, přátelská, ochotná pomáhat. Vede děti ke kreativitě v hudebních a tanečních kroužcích.
 • Karel Kolaska – Jedno z prvních dětí Brďa, vede děti na táborech.
 • Miloš Rozkošný – obětavý a příjemný odborník, ochotně se podělí o své znalosti a rád pomůže s radou.

A kde je něco o mně?

Jsem celoživotní cyklista, planetu jsem na kilometry objel nejmíň dvakrát. Pocházím z vesnice na Vysočině. Odtud pramení můj vztah k životnímu prostředí. Umím orat, zabít a stáhnout králíka, podojit kozu.

Mám dobrý vztah se sestrou a bratrem. Sestra mě vedla ke kultuře a díky ní si neumím život bez kultury a umění představit. Chodím do divadla, na výstavy, zajímám se o filmy, rád čtu a tančím. Poslouchám hudbu, mojí oblíbenou rozhlasovou stanicí je Vltava a Meteor, pořad vědy a techniky na Dvojce.  Podporuji manželku v jejích hudebních aktivitách, pomáhám kapele se zvučením. Děti vedeme ke kritickému myšlení a k přírodě, jsou členy Brďa.

Už mám také něco odžito. Dobře si vzpomínám na rok 1968, na bezradnost, když v roce 1986 bouchnul Černobyl a samozřejmě na pád komunismu v roce 1989. Umím řídit tank, Labe jsem projel 3x po dně. Když jsem se po vojně rozhodoval, kde budu žít, Tišnov byla jasná volba. Město se mi líbilo, a navíc mělo překrásné okolí. Tenkrát jsem z Květnice koukal na náměstí, kde byla demonstrace proti americkým jaderným raketám.

Před revolucí jsem si po vyučení a práci v TOSce zkusil Londonovský život. Pracoval jsem v kravíně, rozvážel potraviny, dělal elektroúdržbáře. Od roku 1988 jsem byl 20 let inspektorem státní kontroly telekomunikací nejdříve na Českých radiokomunikacích a posléze pod několika ministerstvy. Posledních 10 let jsem technikem kabelové televize. Řadu z Vás jsem připojoval na internet.

Jsem týmový hráč, demokrat. Do politiky jsem vstoupil před lety, protože mě nebavilo jenom přihlížet a chtěl jsem podpořit aktivní přátele. Ve společnosti kandidátů Zelených se cítím velice dobře.

Souzním s naším volebním programem. Budeme ho prosazovat. Dejte nám prosím Váš hlas a přijďte se podívat na zastupitelstvo, jak se nám to daří.

 

Miroslav Pálka

Otec 3 dětí, živnostník od roku 1990, vyznavač životních univerzit, vyzyvatel vyšších latěk, milovník přirozenosti, opravdovosti. Chodec, cyklista, koloběžkař, milovník čerstvého povětří, pozorovatel věcí z druhého břehu, náplava odjinud.

David Vávra

Před deseti lety jsme se ženou stáli na Květnici a řekli si, že Tišnov je dobré místo k životu. Dnes jsme tu zabydlení a spolu s námi i naše tři děti. I proto se chci podílet na tom, jak bude Tišnov vypadat v budoucnu.

Pocházím ze Semil, města podobně velkého jako Tišnov. Vystudoval jsem politologii a práva na Masarykově univerzitě a dnes jsem zaměstnancem Kanceláře veřejného ochránce práv. I díky této práci si uvědomuji, že správa věcí veřejných je úkolem nás všech. V posledních čtyřech letech jsem byl členem majetkové komise Rady města Tišnova.

V Tišnově jsem se stal členem Českobratrské církve evangelické, v jejímž rámci se podílím na oživení tišnovského života třeba nocí kostelů.

Jsem vášnivým čtenářem a obávám se, že občas i vášnivým pisatelem. Kromě Tišnovských novin pravidelně publikuji i v odborném tisku 🙂

 

 

 

Mgr. Zdeňka Dohnálková *1955

Žiji v Tišnově, kde jsem byla od r. 2002 do r. 2012 zastupitelkou a v letech 2010-2012 radní města za Stranu zelených, jejíž jsem členkou od r. 2001. Před svým odchodem do důchodu jsem vedla Knihovnu univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně, neboť mým oborem bylo knihovnictví – informatika.

Znalost jazyků: angličtina, němčina. Jsem vdaná, matka dvou dcer a babička dvou vnoučat. Žiji na sídlišti pod Klucaninou, kde jsem předsedkyní jednoho SVJ.

Záliby: milovnice táborových ohňů, stoupenkyně woodcraftu, pobytu ve volné přírodě a jógy.

Aktivity v Tišnově, v kterých jsem měla či mám prsty: založení Ekoporadny, obnova tišnovských trhů, projekt regenerace zeleně tišnovských sídlišť, projekt městského parku, projekt sběru bioodpadů, Stop přehradě, stavba tišnovské rozhledny, výmalba podchodu tišnovského nádraží.

V zastupitelské práci na místní úrovni a ve spolcích jsem získala zkušenosti, které mohu dále uplatnit. Zásadně nepodporuji klientelistické praktiky, podporuji rozdělování veřejných rozpočtů z hlediska gender, tak, aby ženy čerpaly stejnou výši prostředků jako muži. Také podporuji projekty pro seniory. Domnívám se, že na všech úrovních rozhodování je nutné upřednostňovat projekty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a přinášejí zvýšenou kvalitu života.

 

Mgr. et Bc. Jan Duda – právník, novinář, projektový manažer

Osobní život:
Aktuálně jsem dosáhl kristových let. Tj. snad nastává doba zrání a uvažování o věcech v širším kontextu. Stanovování vizí a udržitelných řešení. Jsem hlavou pětičlenné rodiny. Před pěti lety jsme se po studiích přistěhovali na Pejškov, od letošního roku žijeme už v srdci samotného Tišnova. Vystudoval jsem právo, žurnalistiku a mezinárodní vztahy. To s různými přestávkami na „Erasmech“ a stážích (např. v Evropské komisi, atp.). Aktuálně pracuji v advokacii, řeším i řadu nevládních a dobrovolných projektů.

Politický život:Jsem liberál věřím v lidskou svobodu. Trvalou udržitelnost. Chci dělat věci, které mají smysl a oživují veřejný prostor. V Tišnově mi vadí slabý výkon veřejné správy. To třeba v územním plánování, volnočasových možnostech pro děti a mládež či v dopravě. Chci hledat cesty, jak se posunout kupředu, ne se vymlouvat na alibismus, proč určité věci nejdou (že to je věc kraje, developerů či někoho jiného). Chci lepší projektovou připravenost města a lepší čerpání z různých dotačních titulů. V současné chvíli jsem členem školské komise města Tišnova a legislativně-organizační komise Jihomoravského kraje za Piráty a Zelené. Lobuji za lepší a otevřenější legis lativu v rámci platformy Rekonstrukce státu – dnes např. projekt Mantinely demokracie.

Pracovní život:
Věčný student, občanský aktivista. Dlouholetý místopředseda Amnesty International ČR. Zakladatel projektů Husa Klub a Česká vize. Založil jsem několik komunitních rádií, dělal policy papers pro Evropskou komisi, byl členem volebního týmu Karla Schwarzenberga na prezidenta. Účastnil jsem se řady projektů – posledně např. UNES-CO v Českém Krumlově. Pracoval jsem v několika médiích a postupem času kampaňové projekty přetavil v konkrétní právní realizace. Namísto konfrontace a vršení rozsudků věřím spíše v mediaci a hledání vzájemného konsenzu a faktického řešení. Baví mě nahlížet na řešení z různých perspektiv a zkoušet realizovat rozmanité varianty. To jak ve vzdělán í , sociálních službách, dopravě, územním plánování, bydlení apod.